STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI

Kurumsal Yeniden Yapılanma ve İnsan Kaynakları Yönetimi Projesi Kapsamında Organizasyonel Yapı Tasarımı Çalıştayı Düzenlendi

Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Cenap Aşcı, Başkanlığımız koordinasyonunda Hilton Otel’de tertiplenen "Kurumsal Yeniden Yapılanma ve İnsan Kaynakları Yönetimi Teknik Destek Projesi Organizasyonel Yapı Tasarımı" çalıştayına katıldı.
 
Müsteşar Yardımcılarımız Sayın İsmail Yücel, Sayın Remzi Akçin, Sayın Sezai Uçarmak ve diğer Bakanlığımız bürokratlarının katıldığı çalıştayın açılışında konuşan Sayın Cenap Aşcı, dışarıdan bakan bir gözün eksiklikleri daha iyi görebileceğini bu amaçla çalıştaydan çıkacak önerileri önemsediğini söyledi.  
 
Müsteşar Aşcı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın AB projelerinden en çok faydalanan kurumlardan bir tanesi olduğunu vurgulayarak, “ Neredeyse 2,5 milyon avroluk bir proje,  böyle bir çalışma için ciddi bir bütçe. Buradan inşallah iyi bir sonuç çıkması lazım. Bunun için de Deloitte firmasına vereceğimiz katkı önemli” ifadelerini kullandı.

Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Fatih İslam Karaoğlu ise konuşmasında, Proje kapsamında tüm merkez birimlerimizle görüşmeler yaptıklarını, taşra ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek “Bu yoğun programla beraber, Proje’mizin başarılı geçen bir yılını tamamlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Kalan çalışmalarımızda da yine Bakanlığımız birimleriyle gerçekleştireceğimiz ortak faaliyetlerimize devam edeceğiz. Amacımız, iş süreçlerini yeniden tasarlamakta olduğumuz Bakanlığımızın örgütlenmesini de standartlaştırmak ve iş süreçleriyle uyumlu hale getirmek. Ayrıca, kurumumuzu AB standartlarına azami düzeyde yakınlaştırmak da genel hedefimizdir diyebiliriz.” ifadelerini kullandı.


Etkinliğin öğleden sonraki oturumlarında ise katılımcılar gruplara ayrılarak Bakanlığımız için tasarlanan organizasyon yapısı önerileri üzerinde değerlendirmelerde bulunmuşlardır.